Hronika

Obrađivali tuđu zemlju

Srna

DOBOJ - Policijskoj stanici Šamac prijavljeno je da su u mjestu Gornji Hasići nepoznata lica bespravno zauzela tuđe zemljište i bez saglasnosti vlasnika na njemu obavljali poljoprivredne radove, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti (CJB) Doboj.

Zemljište je u vlasništvu lica čiji su inicijali I. T. koje trenutno boravi u Hrvatskoj. U toku je identifikacija odgovornih lica koja su na ovaj način počinili krivično djelo protivpravno zauzimanje zemljišta.

Policijski službenici stanice Pelagićevo tokom pretresa kuće koju koristi lice čiji su inicijali R. M. iz Lončara, opština Donji Žabar, pronašli su i oduzeli automatsku pušku kalibra 7,62 milimetra.

Pretres je obavljen na osnovu naredbe Osnovnog suda Modriča, a protiv tog lica Okružnom tužilaštvu Doboj biće podnesen izvještaj o počinjenom krivičnom djelu nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija.

Najčitanije