BANJALUKA- Vozač opela čiji su inicijali L.Z. (45) iz Banjaluke poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila danas (11. juli) na putu Banjaluka-Bronzani Majdan, a dva lica su povrijeđena, saopšteno je iz banjalučkog Okružnog javnog tužilaštva.
Do nesreće je došlo oko 14.30 časova u mjestu Bistrica, zaselak Jankovići, a u nesreći je osim opela učestvovao i golf za čijim upravljačem je bilo lice iz Banjaluke čiji su inicijali Đ.K. (29), koje je povrijeđeno.
U nesreći je povrijeđen i suvozač u automobilu opel čiji su inicijali R.J.
Povrijeđenima je pružena ljekarska pomoć i oni su smješteni u Univerzitetski klinički centar Republike Srpske u Banjaluci.
Uviđaj su obavili policija i dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, koji je naložio da se preduzmu sve potrebne istražne radnje i mjere na utvrđivanju svih okolnosti saobraćajne nezgode.
Naložena je i obdukcija tijela poginulog koja će biti obavljena u Zavodu za sudsku medicinu Republike Srpske, prenosi Srna.
Direktan sudar
Prema prvim informacijama sa mjesta nesreće, tragovi ukazuju da je do sudara došlo kada je stradali vozač, iz za sada neutvrđenih razloga, prešao u lijevu saobraćajnu traku namijenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smjera.
Tom prilikom direktno je udario u automobil koji je dolazio iz suprotnog pravca.