Hronika

Osuđen napad na Osnovni sud u Banjaluci

Osuđen napad na Osnovni sud u Banjaluci
Osuđen napad na Osnovni sud u Banjaluci
Agencije

SARAJEVO - Visoki sudski i tužilački savjet (VSTS) BiH u utorak je oštro osudio napad na Osnovni sud u Banjaluci podmetanjem požara u zgradi ove institucije.

Predsjednik VSTS BiH Milorad Novaković će u petak, 12. novembra, posjetiti ovaj Sud i razgovarati sa predsjednikom Vrhovnog suda Republike Srpske (RS) Želimirom Barićem,  predsjednikom Osnovnog suda u Banjaluci Milanom Tegeltijom, te svim sudijama i zaposlenicima Osnovnog suda u Banjaluci i predstavnicima Sudske policije RS.

VSTS BiH oštro osuđuje sve napade na nosioce pravosudnih funkcija, kao i zgrade institucija pravde, te očekuje od nadležnih organa da pruže svu moguću zaštitu sudijama i tužiocima u BiH, saopšteno je iz ove institucije.

U saopštenju se navodi da napad na Osnovni sud u Banjaluci predstavlja napad na sudsku vlast, te da VSTS BiH želi jasno poručiti kako uprkos svim pritiscima i napadima, pravosuđe neće pokleknuti u borbi za pravdu i vladavinu zakona.

VSTS BiH obećava potpunu podršku pravosudnim institucijama i njihovim zaposlenicima uz napomenu da će učiniti sve što je u njegovoj moći da im osigura adekvatnu zaštitu.

U zgradi Osnovnog suda u Banjaluci 4. oktobra izbio je požar koji je izazvao više eksplozija, jer je u prizemnoj prostoriji Suda, gdje se nalazio dokazni materijal, bilo oružja i neeksplodiranih ubojnih sredstava.    Kako je saopšteno iz ovog suda, da postoje određene indicije da je požar  podmetnut.

Najčitanije