ORAŠJE - Dvadesetogodišnja Paula L. iz Domaljevca teže je povrijeđena u nezgodi u subotu uveče u selu Ugljara kod Orašja.
U istoj nezgodi lakše povrede zadobila je njena suvozačica Katarina M.
Iz policije su naveli da je Paula L. vozila škodu fabiju, te da je zbog neprilagođene brzine u selu Ugljara izgubila kontrolu nad autom i udarila u porodičnu kuću Ive Kneževića.
Prema izjavama mještana, djevojke su bile u pijanom stanju i nisu mogle stajati na nogama.
"Ne znam što tvrde u policiji, ali sam bio na mjestu nezgode. Paula L. je vozila auto iz pravca magistralne ceste Tuzla -Orašje i na krivini je izgubila nadzor, te je auto 'zaplesao' na cesti i prešlo u suprotni trak. Stražnjim krajem vozila udarila je u betonski stup javne rasvjete, a potom prednjim u spavaću sobu kuće. Djevojke su se vraćale iz noćnog života i bile su u diskoteci 'Sova'. U vozilu ih je bilo petoro od kojih su neki bili totalno pijani", ispričao je očevidac koji je ukazao pomoć povrijeđenima.
U oraškoj bolnici su konstatovali potres mozga povrijeđenoj vozačici, dok je njezina prijateljica s lakšim povredama puštena na kućno liječenje.