BANJALUKA - Policijski službenici Policijske uprave Banjaluka, podnijeli su danas Okružnom javnom tužilaštvu Banjaluka izvještaj protiv M.S. iz Bijeljine, D.Š. i Ž.T. iz Banjaluke zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivično djelo „Nepostupanje po zdravstvenim propisima za vrijeme epidemije“.
“Nezavisne” nezvanično saznaju da je izvještaj podnesen protiv Miloša Stanišića, Dalibora Šajića i Željka Tatića.
“Navedene osobe se sumnjiče da su 5. aprila kao članovi i odgovorna lica „Udruženja poslodavaca turizma i ugostiteljstva Republike Srpske“ i „Udruženja radnika turizma i ugostiteljstva Republike Srspke“ na prostoru između Palate predsjednika Republike Srpske i Administrativne službe grada Banjaluka postupili suprotno propisima Republičkog štaba za vanredne situacije Republike Srpske”, navedeno je u sapštenju Policijske uprave Banjaluka.
Oni se sumnjiče da su postupili i suprotno Zaključku o izmjenama i dopunama Zaključka o sprovođenju mjera za reagovanje na pojavu bolesti izazvane virusom korona u Republici Srpskoj od 4. aprila.