Hronika

Poginula braća

Poginula braća
Poginula braća
N. Tanasić

BRČKO - Braća Mario (19) i Dario (12) Čanić poginuli su u saobraćajnoj nesreći u subotu u popodnevnim časovima na regionalnom putu Brčko - Cerik, u blizimi naselja Seonjaci.

Njihova majka Ika je teško povrijeđena, a otac Mile zadobio je lakše povrede.

Kako nezvanično saznajemo, do nesreće je došlo kada je automobil micubiši, koji se kretao prema Brčkom, iz još nepoznatih razloga, prešao na lijevu stranu puta i direktno se sudario s putničkim vozilom marke golf, u kome se nalazila porodica Čanić.

Istraga o ovoj nesreći je u toku, a vozač i suvozač u micubišiju prošli su bez povreda.

U naselju Brka, desetak kilometara južno od Brčkog, u subotu uveče dogodila se još jedna saobraćajna nesreća sa smrtnim ishodom. Sedamnaestogodišnji Azur Hasić, kao suvozač na motociklu, zadobio je smrtonosne povrede prilikom sudara s putničkim vozilom marke opel korsa.

Muhamed Fazlić, komandir Saobraćajne policije u Brčkom, kazao je da je u 2007. godini na putevima distrikta zabilježen najmanji broj saobraćajnih nesreća uopšte pa i onih sa smrtnim ishodom.

"Takav trend poboljšanja bezbjednosti bio je prisutan i za šest mjeseci ove godine. Međutim, gubitkom ova tri mlada života u posljednja 24 časa, statistika je, nažalost, tragično narušena", rekao je Fazlić.

Najčitanije