TUZLA, MOSTAR - Motociklista Damir Jamaković (38) iz Tuzle poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se u subotu naveče dogodila na području tog grada, a isti dan, ali u ranim jutarnjim satima, u Mostaru je život izgubila Ines Mandić (29).
Jamaković se, kako se saznaje, vraćao sa humanitarnog druženja bajkera i ljubitelja motora u Brčkom, te je u krivini, u mjestu Dobrnja, izgubio kontrolu nad kavasakijem kojim je upravljao, a potom je sletio s puta, što je po njega bilo kobno.
Nesrećni motociklista je bio član Moto-kluba "Salines" Tuzla, a humanitarno druženje organizovano je s ciljem prikupljanja humanitarne pomoći ugroženom stanovništvu.
Prema podacima koje je prikupila policija, nakon prevrtanja njegov motocikl se zaustavio na oko 50 metara od mjesta gdje je došlo do slijetanja, a Jamaković je preminuo na licu mjesta.
"Smrt Jamakovića su konstatovali ljekari tuzlanskog Doma zdravlja. Uviđaj su obavili službenici Kriminalističke policije PU Tuzla i dežurni kantonalni tužilac Damir Suhonjić. Istraga o ovoj saobraćajnoj nesreći je u toku", kazali su iz tuzlanske policije.
Nesrećna djevojka, najvjerovatnije, preticala drugo vozilo
Istovremeno, njihove kolege iz Mostara istražuju precizne okolnosti pod kojima je u ovom gradu poginula Mandićeva, koja je u trenutku nesreće vozila reno megan.
Ta saobraćajna nesreća dogodila se u subotu u 1.10 na Žovnici, na izlazu iz grada na Neretvi, a iz policije sumnjaju da je nesrećna djevojka najvjerovatnije preticala drugo vozilo, usljed čega je izgubila kontrolu nad svojim i sletjela s kolovoza, pritom udarivši u brdašce pored puta.
Usljed zadobijenih povreda, kako ističu iz policije, preminula je na mjestu nesreće.
"Bit će poduzete detaljne istražne radnje kako bi se utvrdio točan uzrok nesreće, a vozilo je radi vještačenja izuzeto u krug Policijske uprave Mostar. Očevid su uradili službenici PU Mostar", kazali su iz mostarske policije.
Tanja Marčinko, dežurni kantonalni tužilac, takođe je potvrdila da će biti obavljene brojne istražne radnje, ali ne i obdukcija tijela nastradale djevojke, već samo spoljni pregled tijela.
Oni koji su Mandićevu poznavali kažu da je riječ o izuzetno dobroj djevojci, koja je radila u jednom kiosku, te da je živjela sa roditeljima.