Hronika

Poginuo starac

Poginuo starac
Poginuo starac
P. Klincov

BANJALUKA – Banjalučanin Slavko Babić (70) poginuo je juče kada ga je u gradskom naselju Petrićevac udarilo dostavno vozilo fiat doblo, u vlasništvu banjalučke firme TC zona, kojim je upravljao Antonio Josipović (24) iz Banjaluke.

Očevici kažu da je nastradali starac prelazio ulicu kada je na njega naletjelo vozilo pri velikoj brzini, te ga nosilo na haubi desetak metara prije nego što je vozač počelo da naglo koči, i skrenulo u stranu.

Banjalučki tužilac Slavko Vranješ kazao je da će rezultati uviđaja utvrditi tačne okolnosti pod kojima se desila ova nesreća.

Mještani Petrićevca ističu da je bilo samo pitanje vremena kada će neko nastradati od automobila ili motora koji jure Njegoševom ulicom, često i preko 100 kilometara na čas, iako se radi o naseljenom mjestu.

"Ovdje se vozi brže nego na autoputu, a niti ima policijske patrole niti 'ležećih' policajaca. Bojim se najviše zbog stotinak djece koja ovuda svakodnevno prolaze idući iz škole prema autobuskom stajalištu. Djeca su često primorana da hodaju ulicom zbog automobila koji popune trotoar", kazao je jedan mještanin.

Najčitanije