BANJALUKA - Uhapšeni u akciji "Argentina" sprovedeni su u prostorije Uprave za organizovani i teški kriminalitet u Banjaluci.
U akciji usmjerenoj na otkrivanje krivičnog djela neovlašteni promet opojnim drogama uhapšena su lica D.G. i S.D. kod kojih je pronađena opojna droga kokain.
Akciju su proveli policijski službenici Uprave za organizovani i teški kriminalitet MUP-a Srpske pod nadzorom Tužilaštva BiH.
MUP Srpske, u saradnji sa MUP-om Unsko-sanskog kantona, izvršio je pretres kuće i pomoćnih objekata na dvije lokacije i četiri vozila i u nastavku akcije uhapšeno je još pet lica.
Iz Tužilaštva BiH je saopšteno da su uhapšeni krijumčarili kokain sa područja EU na teritoriju BiH.
Povezana vijest: Pretresi u okviru akcije "Argentina": Sedam uhapšenih, pronađen kokain
(RTRS)