BANJALUKA - Policija je tokom juna na području Centra javne bezbjednosti /CJB/ Banjaluka izvršila kontrolu 2.885 vozila i napisala 1.526 prekršajnih naloga zbog nekorištenja sigurnosnog pojasa, saopšteno je iz ovog centra.
Od ukupnog broja prekršajnih naloga, 1.467 je napisano za vozače, 47 za suvozače i 12 za putnike u vozilu.
Prilikom kontrole vozila vozačima i putnicima u vozilu podijeljeni su leci pod nazivom "Zaveži", koje je izradilo Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske i Auto moto savez Srpske.
Cilj ove akcije je smanjenje saobraćajnih nezgoda sa posljedicama po lica, a sve zbog nekorištenja sigurnosnog pojasa, poručuju iz CJB Banjaluka.