SARAJEVO - Policija još ne zna ko je u četvrtak oko 18 sati lažno dojavio da je u hotelu "Holiday Inn" postavljena bomba, zbog čega su nakratko evakuisani radnici i gosti hotela.
Ovo je juče izjavio Jusuf Zornić, portparol MUP-a Kantona Sarajevo. Senadin Fetahagić, generalni direktor "Holiday Inna", kaže da je nepoznati muškarac iz govornice pozvao centralu hotela i rekao da je u hotelu bomba koja će za sat eksplodirati.
"Obavijestili smo policiju, oni su došli i zamolili goste da napuste hotel, izvršili su KDZ pregled i ustanovili da se radi o lažnoj dojavi", rekao je Fetahagić, dodajući da je nakon toga pozvan broj sa kojeg je lažno dojavljeno, te je utvrđeno da je poziv primljen iz obližnje govornice u naselju Marin dvor. Broj je zabilježen na displeju telefona centrale.
"Ne bih nagađao šta je motiv ove lažne dojave, to će policija uraditi", dodao je Fetahagić. Objašnjava da su u četvrtak naveče u ovom hotelu bile zakazane dvije zabave, od kojih je jedna otkazana zbog lažne dojave.
"Otkazana je zabava japanske ambasade, a nakon KDZ pregleda održan je 'Eronetov' parti na kojem je bilo oko 600 ljudi", kazao Fetahagić.
Podsjeća da ovo nije prvi ovakav incident u hotelu, te se prisjeća lažne dojave 15. juna 2005. godine, kada su u hotelu bili članovi grupe "Bijelo dugme" zbog koncerta u Sarajevu.