GRADIŠKA - U okviru akcije "Most" policija iz Gradiške pronašla je improvizovanu laboratoriju za proizvodnju opojne droge "skank" i te uhapsila O. P. iz Gradiške.
"Operativnim radom na terenu policijski službenici Policijske uprave Gradiška, došli su do saznanja da se u mjestu Donja Jurkovica, grad Gradiška nalazi improvizovana laboratorija za proizvodnju opojne droge", kazali su iz PU Gradiška.
Dodaju na osnovu naredbe Osnovnog suda u Gradišci izvršen je pretres vikendice i pratećih objekata koje koristi lice O. P. te su tom prilikom pronađene i oduzete 42 saksije sa sjemenkama i djelomično izraslom biljnom materijom, 58 sjemenki indijske konoplje kao i uv lampe, ventilator i druga prateća oprema.
O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka koji je naložio da se po kompletiranju predmeta dostavi izvještaj o počinjenom krivičnom djelu "Neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga" protiv osumnjičenog lica.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.