VITEZ - Dva maskirana razbojnika opljačkala su trgovačku radnju "Konzum" i povrijedila radnicu u mjestu Nova Bila opština Vitez, rečeno je u MUP-u Srednjobosanskog kantona.
Pljačkaši su uz prijetnju pištoljem ušli u radnju i iz kase oteli neutvrđenu svotu novca.
Jedan od njih je udario radnicu, čiji su inicijali D.B. (38), pištoljem u potiljak, a potom su se udaljili u nepoznatom pravcu.
Povrijeđenoj radnici ljekarska pomoć je ukazana u bolnici Nova Bila, gdje su joj konstatovane lakše povrede.
Pljačka se desila sinoć oko 20.50.