BANJALUKA – Okružno javno tužilaštvo Banjaluka predložilo je danas pritvor Banjalučaninu A.Đ. (39) koji je osumnjičen za nasilje u porodici.
A.Đ. je osumnjčen da je nasilje vršio od 18. do 22. maja na štetu svojih roditelja R.A. i D.A..
Tužilaštvo je predložilo da osumnjičeni bude pritvoren u zdravstvenoj ustanovi Sokolac.
"Tužilac je stavio prijedlog za određivanje mjere pritvora zbog postojanja naročitih okolnosti koje opravdavaju bojazan da će osumnjičeni ponoviti krivično djelo ili da će učiniti krivično djelo kojim prijeti shodno članu 197. stav 1. tačka v. Zakona o krivičnom postupku Republike Srpske", saopšteno je iz OJT.
O prijedlogu za određivanje mjere pritvora odlučiće sudija za prethodni postupak Osnovnog suda u Banjaluci.