NOVI GRAD - Policajci iz Novog Grada tokom prethodnog vikenda, preduzimajući niz mjera i aktivnosti usmjerenih na redukciju ulične prodaje narkotičkih sredstava, pronašli su i oduzeli određenu količinu opojnih droga.
"Na osnovu prethodnih saznanja o posjedovanju opojne droge, policajci su uz saglasnost tužioca Okružnog javnog tužilaštva Prijedor i po naredbi sudije Osnovnog suda u Novom Gradu, izvršili pretres vozila marke koje koristi S.O. iz Novog Grada, kom prilikom je pronađeno i oduzeto sedam plastičnih zamotuljaka marihuane ukupne mase 23,25 grama", navodi se u saopštenju PU Prijedor.
Kako se dodaje, makon kompletiranja predmeta protiv S.O., Okružnom javnom tužilaštvu Prijedor, biće dostavljen izvještaj za počinjeno krivično djelo neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga.
"U odvojenim aktivnostima, policajci iz Novog Grada kod maloljetnog lica iz Novog Grada pronašli su i oduzeli manju količinu marihuane, a zbog počinjenog krivičnog djela neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga, protiv S.Š. iz Novog Grada, Okružnom javnom tužilaštvu Prijedor dostaviće se izvještaj", zaključuje se u saopštenju.