Hronika

Prijedor: Provalnici nađeni zahvaljujući saradnji sa građanima

Prijedor: Provalnici nađeni zahvaljujući saradnji sa građanima
Prijedor: Provalnici nađeni zahvaljujući saradnji sa građanima
Srna

PRIJEDOR - Prijedorska policija lišila je slobode četiri muškaraca zbog sumnje da su tokom januara i februara počinili više teških krađa, izjavio je komandir Policijske stanice "Prijedor 2" Zoran Inđić.

Slobode su juče lišena lica čiji su inicijali M.A. /22/, D.D. /27/, P.V. /38/ i M.J. /30/, svi iz Prijedora, a od njih su oduzeti ukradeni predmeti, među kojima telefoni, televizori, bušilice, brusilice, računari, teniski reketi, parfemi i razne alatke.

Inđić je naglasio da je prijedorska policija otkrila više grupa provalnika u kuće i stanove ljudi, zahvaljujući izuzetno dobroj saradnji sa građanima, a posljednji slučaj je ovo jučerašnje lišenje slobode.

"U današnje vrijeme besparice primjetno je da se kradu i stvari male materijalne vrijednosti. LJudi često ostavljaju u svojim dvorištima nešto za šta misle da neće biti ukradeno, a upravo to se desi", naglasio je Inđić na konferenciji za novinare u Prijedoru.

On smatra da se, u skladu s tim, navike ljudi moraju mijenjati tako da bolje štite i onu imovinu za koju smatraju da ne može biti meta lopovima, kao i da ne daju novac za stvari sumnjivog porijekla, jer mogu ostati i bez te robe i bez novca.

"Pozivamo građane da prijave situacije u kojima im neko nudi polovnu robu po izuzetno niskim cijenama, budući da ta roba često potiče iz počinjenih krivičnih djela", rekao je Inđić.

On je dodao da se provale dešavaju mahom po kućama, rjeđe po stanovima, u svako doba dana, te da tako nastala materijalna šteta obično nije velika.

Inđić je dodao da povremeno registruju i grupe provalnika iz drugih gradova i opština, te da zato tijesno sarađuju sa kolegama u cijeloj Republici Srpskoj, kao i u Federaciji BiH.

Najčitanije