PRIJEDOR - Prijedorčani J.M. i A.M. uhapšeni su u okviru akcije "Plantaža 2014", zbog sumnje da su na napuštenom zemljištu u Prijedoru zasijali indijsku konoplju, saopšteno je danas iz Centra javne bezbjednosti /CJB/ Prijedor.
"Pronađen je zasad 35 stabljika indijske konoplje. Stabljike su privremeno oduzete. U toku je kriminalistička obrada osumnjičenih", navodi se u saopštenju.
CJB Prijedor će protiv J.M. i A.M, nakon kompletiranja predmeta, Okružnom tužilaštvu Banjaluka dostaviti izvještaj o počinjenom krivičnom djelu neovlašćena proizvodnja i promet opojnih droga.