BANJALUKA - Na adresu Radio-televizije BiH u Sarajevu je u srijedu poslijepodne upućeno pismo prijetećeg sadržaja.
Kako je u četvrtak saopšteno iz Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA), primili su prijavu da je na adresu te medijske kuće upućena prijeteća poruka da će im "zgrada biti dignuta u zrak", nakon čega su odmah obavijestili nadležne organe, uključujući i Tužilaštvo BiH.
"U koordinaciji s Tužiteljstvom BiH, Državna agencija za istrage i zaštitu poduzima dalje mjere i radnje iz svoje nadležnosti na otkrivanju pošiljaoca poruke i utvrđivanja svih bitnih činjenica u ovom slučaju", rekla je Kristina Jozić, portparol SIPA.
Iz te medijske kuće izjavili su nam da su prijetnje shvatili ozbiljno, ali da nisu uplašeni i da nastavljaju sve redovne aktivnosti.
Sabina Bašvić-Zečević, portparol BHRT-a, takođe nam je rekla da ne znaju niti pretpostavljaju šta bi moglo biti razlog ovim prijetnjama, kao i da će sve eventualne nove informacije proslijediti Tužilaštvu i policiji.