BANJALUKA - Zoran Bogojević (38) iz Kneževa/Skender Vakufa je uhapšen sinoć nakon što je u kafiću "Oskar" u Banjaluci lupao čaše i flaše, a potom policajcu, koji je zbog ovog incidenta intervenisao, prijetio pištoljem da će ga ubiti.
"Nezavisnim" je potvrđeno da je operativnom dežurstvu CJB Banjaluka narušavanje javnog reda i mira u spomenutom lokalu prijavljeno u srijedu oko 19.30, nakon čega se patrola odmah uputila na lice mjesta.
"Policija je utvrdila da je Bogojević, koji je ranije bio u zatvoru zbog ubistva, pijan u kafiću, koji se nalazi u Ulici srpskih ustanika na Starčevici, lupalo čaše i flaše", naglašavaju izvori bliski banjalučkoj policiji.
Naši sagovornici pritom dodaju da je policija Bogojevića namjeravala smiriti, ali ta namjera nije urodila plodom.
"Policajcima nije preostala nijedna druga opcija nego da ga uhapse, pošto on nije odustajao uprkos upozorenju da prestane sa činjenjem prekršaja", kažu izvori upućeni u istragu.
Međutim, Bogojeviću je tada fitilj dogorio te je tokom hapšenja policajcu prijetio da će ga ubiti iz pištolja te da će mu se osvetiti.
"O svim okolnostima upoznat je dežurni tužilac Okružnog tužilaštva Banjaluka i u toku je rad sa navedenim licem i te na komletiranju i dokumentovanju predmeta", saopštila je juče Marija Markanović, portparol CJB Banjaluka.
Kako bismo saznali detalje ovog incidenta, naša ekipa juče je posjetila kafe-bar "Oskar", ali su nam tu ustvrdili da se nikakav incident nije dogodio, dok u policiji tvrde suprotno.
"Ništa se nije desilo", kazali su kratko u kafiću.