BANJALUKA - Pripadnici Krim-policije uhapsili su u petak naveče u banjalučkom naselju Hisete Banjalučanina Edina Cerića (52), zvanog Cera, osumnjičenog za dilovanje narkotika, saznaju "Nezavisne".
Izvor iz policije je rekao da je Cerić uhapšen zbog sumnje da je počinio djelo nedozvoljena proizvodnja i promet opojnih droga, a juče je priveden u Okružno tužilaštvo Banjaluka, gdje mu je predložen pritvor.
"Dežurni tužilac je nakon saslušanja lica čiji su inicijali E.D. stavio prijedlog određivanja mjere pritvora sudiji za prethodni postupak Osnovnog suda u Banjaluci, zbog opasnosti da će osumnjičeni ponoviti krivično djelo i ometati istragu uticajem na svjedoke", rekla je Mira Miletić, portparol Okružnog tužilaštva Banjaluka.
Izvor "Nezavisnih" je rekao da je prilikom legitimisanja od strane policije kod Cerića pronađeno oko 300 grama bijelog praha koji izgledom podsjeća na opojnu drogu heroin, upakovanog u 12 paketića. Izvor iz policije rekao je da je pretresom kuće u kojoj je Cerić živio pronađen laptop i oduzet alat za koji se vjeruje da je korišten u provalama i krađama. Između ostalog, kako saznajemo, pronađeni su digitalna vaga i drugi predmeti za koje se vjeruje da se Cerić njima služio prilikom pakovanja droge.
Cerić je odranije poznat po vršenju zakonom kažnjivih djela, a, kako je ispričao izvor "Nezavisnih", devedesetih godina protjeran je iz Italije zbog niza teških krađa koje je izvršio u toj zemlji.