SARAJEVO - Tužilaštvo BiH zatražilo je danas od Suda BiH pritvor za Vahida Sadikovića, Zorana Lončara, Maida Keča i Damira Bumazovića, uhapšene u akciji kodnog naziva "Gold", a koji su zaposleni u Upravi za indirektno oporezivanje BiH, Carinska ispostava na Međunarodnom aerodromu Sarajevo.
Boris Grubešić, portparol Tužilaštva BiH, danas je potvrdio da će za preostalih 11 uhapšenih u akciji "Gold" biti zatražene mjere zabrane.
Kako nezvanično saznajemo iz izvora bliskih istrazi, među uhapšenima su Maid Keč, Branka Tešić, Zoran Lončar, Emir Čaušević, Zijad Hadžifejzović, Teufik Šemdin, Muhamed Hanjalić i Damir Bumazović. Izvor blizak istrazi kazao nam je da je desetoro osumnjičenih carinika UIO šest mjeseci, po odobrenju nadležnog suda, snimano video-kamerom u Carinskoj ispostavi na sarajevskom aredromu.
"Oni su snimljeni kako uzimaju novac od putnika koji su uvozili ne samo zlato, nego i tekstil i drugu robu", ispričao je sagovornik "Nezavisnih".