Hronika

Pronađena mrtva tri člana porodice

Pronađena mrtva tri člana porodice
Pronađena mrtva tri člana porodice
Z. Kusmuk

BIJELJINA U zaseoku Ogorelica, u Velikoj Obarskoj kod Bijeljine, juče ujutro pronađena su beživotna tijela supružnika Zorice (35) i Milenka Kovačevića, te njihovog sina Gorana (14), koji su se najvjerovatnije ugušili dimom iz peći u kojoj je bila naložena piljevina.

Dragomir Perić, portparol CJB Bijeljina, rekao je da je ovaj slučaj prijavljen telefonom Policijskoj stanici Bijeljina u devet časova, nakon čega su na lice mjesta izašli pripadnici CJB Bijeljina i dežurni tužilac bijeljinskog Okružnog tužilaštva.

 `Pregledom tijela od strane ljekara konstatovana je smrt Zorice, Milenka i Gorana Kovačevića, a na njihovim tijelima nisu pronađeni tragovi nasilja`, istakao je Perić.

 Kako smo saznali na licu mjesta u Velikoj Obarskoj, članovi porodice Kovačević smrtno su stradali najvjerovatnije od posljedica gušenja dimom iz peći u kojoj je bila naložena piljevina.

Uplakani Dragan Kovačević (17), sin nastradale Zorice i Milenka, kaže da ne može vjerovati da je ostao bez majke, oca i brata Gorana.

 Dragan je s bakom pronašao rano ujutro njihova beživotna tijela u prostoriji porodične kuće, a on je kobne noći spavao kod bake i djeda u pomoćnom objektu, koji se nalazi u istom dvorištu.

 Kada je, priča, pokušao ući u kuću, vrata su bila zaključana, a niko nije odgovarao na njegove pozive. Pošto mu je to bilo čudno, kroz prozor kuće ušao je unutra, gdje je zatekao stravičan prizor.

Baka Dragica i djed Čedo su u šoku i ne mogu još da povjeruju kakva se tragedija dogodila.

Kažu da su Zorica i Milenko veče prije nego što su nastradali bili na krsnoj slavi kod prijatelja u istom selu, te da su posljednji put viđeni iste večeri oko 23 časa.

 U kući je juče bila vidljiva količina smole koja je nastala vjerovatno usljed dužeg loženja piljevine.

 Iako smo na licu mjesta zatekli dežurnog tužioca Merisu Nurkić, pod čijim je nadzorom obavljen uvađaj, ona nije željeda da daje izjave niti da saopšti bilo kakve pojedinosti u vezi s ovim slučajem.

 Portparol CJB Bijeljina potvrdio je da će od strane tužioca Okružnog tužilaštva biti naređeno da bude izvršena obdukcija nastradalih u cilju utvrđivanja tačnog uzroka smrti.

Najčitanije