BANJALUKA - Tokom akcije banjalučke policije kodnog naziva "Fokus" uhapšeno je ukupno 27 osoba, a zaplijenjena je i veća količina heroina, skanka, spida, te oružje, municija i eksplozivi.
Željko Domazet, zamjenik načelnika Centra javne bezbjednosti (CJB) Banjaluka, pojasnio je juče da je akcija "Fokus" počela u četvrtak oko 69 časova, te da je većina uhapšenih iz Banjaluke, dok je manji broj uhapšenih sa područja Prijedora.
U akciji "Fokus" policija je pretresla 30 lokacija u Banjaluci i Kozarcu, zaplijenila više od dva kilograma skanka, 700 grama heroina, 240 grama spida, 17 grama kokaina, digitalne vage, te veću količinu pištolja, pušaka, municije i ručnih bombi.
U CJB su pojasnili da je akcija započela još u aprilu ove godine kada je počelo praćenje osumnjičenih i njihovih "poslova".
Domazet je naveo da je prva grupa od 11 uhapšenih nakon kriminalističke obrade juče u poslijepodnevnim časovima sprovedena u banjalučko Okružno tužilaštvo, koje će nakon saslušanja svih osumnjičenih donijeti odluku da li će i za koga od njih zatražiti jednomjesečno pritvaranje.
"Nezavisnim" je potvrđeno da se u prvoj grupi uhapšenih nalaze Danko Radovanović, koji je ujedno označen kao vođa narko-grupe koja se bavila kupovinom i prodajom heroina i skanka u Banjaluci.
Sa Radovanovićem u policijskoj marici u Tužilaštvo su juče oko 15 časova sprovedeni i njegov punac Milivoj Kerešević, Goran Bajić, Željko Janjetović zvani Škembo i Davor Malić zvani Daške, svi iz Banjaluke.
Sa Banjalučanima u marici je, kako je potvrđeno, bio i Amel Zulić iz Kozarca, koji je takođe uhapšen u akciji "Fokus" zajedno sa još dvojicom svojih prijatelja čiji identitet juče nije saopšten, kao ni identitet ostalih osumnjičenih.
Do zaključenja ovog broja, nadležni tužilac nije završio saslušanje osumnjičenih, pa nije poznato da li je zatražen pritvor.
Zamjenik načelnika CJB Banjaluka pojasnio je da će druga grupa koja broji 16 uhapšenih biti sprovedena u banjalučko Okružno tužilaštvo danas oko deset časova.
Izvor "Nezavisnih" ispričao je da je akcija "Fokus" zvanično počela u četvrtak oko 69 časova kada je u Ulici jasenovačkih logoraša u banjalučkom naselju Mejdan/Obilićevo "pao" Danko Radovanović, osumnjičen da je vođa narko-grupe.
Nekoliko sekundi prije nego što je policija upala u Radovanovićevu kuću, osumnjičeni je više od pola kilograma čistog heroina pokušao odbaciti u WC šolju, no to mu nije uspjelo.
"Znali smo da Radovanović u dvorištu punčeve kuće ima i pse čiji lavež ga je vjerovatno upozorio, ali ipak, nije uspio da odbaci drogu. Nakon njegovog hapšenja, angažovan je veći broj policajaca i Jedinica za podršku koji su uspjeli da u rekordnom vremenu pohapse sve osumnjičene, tako da niko nije uspio pobjeći", ispričao je izvor blizak istrazi.
Domazet je juče potvrdio da će akcija "Fokus" biti nastavljena i u narednom periodu.