BANJALUKA - Policija je danas podnijela izvještaj banjalučkom Okružnom tužilaštvu protiv vlasnika agencija "Big nek-kompani" i "Big nek-trevel" iz Banjaluke koji su oštetili Srednjoškolski centar /SŠC/ "Gemit Apeiron" za 34.590 KM, rečeno je u Centru javne bezbjednosti Banjaluka.
Izvještaj je podnesen protiv lica čiji su inicijali M.B. i N.P. jer su od SŠC "Gemit Apeiron" iz Banjaluke naplatili 34.590 KM za realizaciju ekskurzije njihovih učenika u Španiju, a prema ugovoru to nisu ispoštovali.
Oni su počinili krivična djela "poslovna prevara" i "izdavanje čeka i sredstava bezgotovinskog plaćanja bez pokrića" čime su protivpravno prisvojili 34.590 KM.
Srna nezvanično saznaje da je riječ o Miodragu Božiću i Nenadu Petrešu iz Banjaluke.