BANJALUKA - Policija je utvrdila da su Banjalučani čiji su inicijali N.N. /24/, Ž.P. /19/ i M.V. /25/ na području grada počinili 11 teških krađa i jednu krađu, čime su protivpravno prisvojili više od 7.000 KM.
Osumnjičeni su, od oktobra prošle do marta ove godine, provaljivali u ugostiteljske objekte i autopraonice odakle su krali novac i tehničku robu, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Banjaluka.
Oni su krali televizore, muzičke instrumente i druge predmete koje su prodavali trećim licima, čime su protivpravno stekli materijalnu korist od oko 7.000 KM.
Većina ukradenih predmeta je pronađena i biće vraćena vlasnicima.
Policija će, nakon kompletiranja predmeta, podnijeti izvještaj nadležnom tužilaštvu protiv osumnjičenih za počinjena krivična djela.