Hronika

Pucnjave i eksplozija u Mostaru

Pucnjave i eksplozija u Mostaru
Pucnjave i eksplozija u Mostaru
Srna

MOSTAR - Muškarac porijeklom iz Sirije i jedan Mostarac privedeni su nakon pucnjave koja se dogodila noćas u blizini franjevačke crkve u Mostaru, potvrđeno je u policiji.

U drugom incidentu koji se dogodio nakon pucnjave, oko 2.00 časa, od snažne eksplozije u Ulici kralja Tomislava, u blizini bilijar kluba "Leonhart",oštećeno je nekoliko objekata.

Od eksplozije niko nije povrijeđen,potvrđeno je u MUP-u Hercegovačko-neretvanskog kantona /HNK/.

Na okolnim objektima uglavnom su popucala stakla, kao i na prozorima i balkonskim vratima nekoliko stanova.

Policija je uzela iskaze od očevidaca o mogućem počiniocu, te se intenzivno radi na njegovom lociranju i privođenju, navode u MUP-u.

Svemu ovome juče   u kasnim poslijepodnevnim časovima   u mostarskom naselju Vrapčići prethodio je incident u kome je nepoznati napadač pucao na jednu osobu koja ga je spriječila u pokušaju pljačke.

Prema nezvaničnim informacijama, ista osoba je provalila u nekoliko kuća u susjedstvu.

Najčitanije