TRAVNIK - Na putu Bugojno-Kupres nepoznata lica otela su večeras automobil "kedi" u kome se nalazila veća količina novca i iz vatrenog oružja ranila vozača čiji su inicijali S.B. (46) iz Posušja, saznaje Srna u policiji.
Povrijeđenom, koji ima četiri prostrelne rane, ljekarska pomoć ukazana je u bolnici u Bugojnu.
Vozač je uspio da prijavi slučaj policiji.
Razbojništvo se dogodilo u 20.35 časova, a istraga je u toku.
Kako Srna nezvanično saznaje, automobil je vlasništvo jedne kladionice, a vozač je Slavko Bašić.
"Pacijent je zadobio teže prostrelne rane, ali je u stabilnom stanju. Nakon ukazane hitne pomoći, prebačen je na Kliniku za hirurgiju u Travnik", rekao je za Sarajevo-x.com dežurni doktor u Hitnoj pomoći u Bugojnu Mahir Moro.
Međutim, kako je kasnije javio doktor Moro, zdravstveno stanje pacijenta se pogoršalo, te je hitno primljen u operacionu salu na klinci u Travniku.