RIBNIK - Policija je uhapsila maloljetnika (17), koji je u mjestu Donji Vrbljani, opština Ribnik, uz prijetnju nožem opljačkao staricu (95), od koje je ukrao 130 maraka, saznaju "Nezavisne".
Krađa se dogodila u ponedjeljak, oko jedan sat poslije ponoći, a maloljetni lopov je u kuću oštećene ušao kroz prozor.
"Nakon što je oteo novac, maloljetnik je pobjegao. Međutim, dan kasnije, oko 11.10, u Donjim Vrbljanima, službenici Policijske stanice Ribnik su pronašli lopova, te mu oduzeli nož i 83 KM", rekao je "Nezavisnim" izvor blizak policiji.
Protiv maloljetnika slijedi izvještaj Okružnom tužilaštvu Banjaluka, zbog počinjenog krivičnog djela Razbojništvo.