DOBOJ - Na osnovu sporazuma o priznanju krivice Vijeće Okružnog suda u Doboju, kojim je predsjedavao sudija Tihomir Lukes, osudilo je Strahinju Roška zvanog Role (21) na kaznu zatvora u trajanju od šest godina i pet mjeseci za krivična djela ubistva i nanošenje tjelesnih povreda, potvrđeno je u Okružnom sudu.
Osim zatvorske kazne Rošku je izrečeno obavezno psihijatrijsko liječenje.
U izrečenu kaznu optuženom se uračunava i vrijeme provedeno u pritvoru od 11. avgusta prošle godine.
Optuženi Roško proglašen je krivim jer je 10. avgusta 2006. godine u gradskom parku nanio tjelesne povrede Zdraviši Popoviću (29) i kao saizvršilac Gorana Mihajlovića (27) lišio Popovića života, stoji u presudi.
Nakon prepirke između Zdraviše Popovića, Roška i Mihajlovića, došlo je do tuče između Popovića i Mihajlovića.
Kada se u konflikt uključio Dalibor Popović, kako bi pomogao bratu Zdraviši, Roško mu je nožem zadao dva udarca. Nakon toga svi učesnici tuče su se udaljili iz parka. Ubrzo potom Mihajlović i Roško su kod gradskog parka opazili parkiran auto Zdraviše Popovića, iz koga je izašao Popović držeći metalnu šipku, kojom je udario Roška. Nakon toga su Mihajlović i Roško noževima izboli Popovića, a ubodna rana u grudi je bila smrtonosna.
Roško i Mihajlović su se 22. novembra prošle godine izjasnili da nisu krivi za krivično djelo ubistva Zdraviše Popovića.
Suđenje Mihajloviću optuženom za ubistvo Popovića počelo je juče pred Okružnim sudom.