Hronika

Uhapšen zbog sumnje da je putem YouTubea prijetio Puljiću

Uhapšen zbog sumnje da je putem YouTubea prijetio Puljiću
Foto: Arhiva / Ilustracija | SIPA uhapsila jednu osobu zbog prijetnji preko YouTube kanala
N.N.

MOSTAR - Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) juče su u Mostaru uhapsili jednu osobu zbog postojanja osnova sumnje da je počinila krivično djelo iz člana 183. Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine "Ugrožavanje sigurnosti" i člana 163. istog zakona "Izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti".

Postupajući po naredbi Kantonalnog tužilaštva Mostar, policijski službenici SIPA, u saradnji sa policijskim službenicima MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona, preduzeli su mjere i radnje s ciljem dokumentovanja navedenih krivičnih djela koja se odnose na prijetnje upućene prema više osoba posredstvom YouTube kanala.

Kako javlja N1, uhapšeni je u video snimku, između ostalih, prijetio kardinalu Vinku Puljiću nakon održane mise tzv. "blajburškim žrtvama" u Sarajevu proteklog vikenda. Isti portal navodi da je uhapšen Haris P.

Osumnjičena osoba privedena je u prostorije SIPA i nad njom se vrši kriminalistička obrada, nakon čega će, uz odgovarajući izvještaj, biti predata u nadležnost Kantonalnom tužilaštvu Mostar.

Najčitanije