Hronika

Saobraćajna nesreća u Cazinu: Poginuo 19-godišnjak (FOTO)

Saobraćajna nesreća u Cazinu: Poginuo 19-godišnjak (FOTO)
Saobraćajna nesreća u Cazinu: Poginuo 19-godišnjak (FOTO)
Z. Č., Foto: Cazin.net

CAZIN – U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče oko ponoći, u blizini restorana “Amfora” u centru Cazina, poginuo je Aladin Abdić (18), iz cazinskog sela Liskovac dok su tri mlađe osobe povrijeđene.

Abdić je upravljao "golfom 4", dok su povrijeđeni bili njegovi saputnici. Teže je povrijeđen suvozač Selman N.

Do nesreće je došlo kada je Abdić krenuo da pretiče drugi automobil i pri vrelikoj brzini "golfom" udario u  uvičnjak, a potom i u betonski stub.

Prema riječima očevidaca, prizor je bio stravičan, jer se vozilo uslijed strahovitog udara deformisalo, a povrijeđenima su u pomoć priskočili mještani okolnih zgrada kao i uposlenici pomenutog restorana.

Povrijeđene su iz automobila izvukli vatrogasci, pomoću specijalnog alata. U trenutku dolaska Hitne pomoći Abdić je još uvijek bio živ, ali je na putu do bolnice preminuo.

Ostali povrijeđeni su van životne opasnosti.

Prema nezvaničnim informacijama, svi su boravili u jednom cazinskom kafiću, gdje su pratili direktan prenos fudbalske utakmice Irska-BiH.

Portparol MUP-a USK Ale Šiljdedić rekao je da slijedi obdukcija tijela poginulog i vještačenje automobila.

Najčitanije