SARAJEVO- Dojava o bombi u Trgovačkoj školi na Bjelavama bila je lažna, potvrdio je dežurni operativni MUP-a Kantona Sarajevo.
''Pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo izvršili su kontradivizioni pregled Trgovačke škole i ustanovili su da je dojava bila lažna'', rekao je dežurni operativni.
Oko 13.25 časova sekretaru Trgovačke škole nepoznata osoba je dojavila da će "škola eksplodirati za pola sata".
Ubrzo nakon toga dojavu o postavljenoj bombi dobili su i pripadnici Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo.
U posljednjih sedam dana dva puta je lažno dojavljeno da je bomba postavljena i u zgradi Pete gimnazije na Dobrinji.