SARAJEVO - Tri maskirana razbojnika su jutros oko devet sati opljačkali poslovnicu banke Sparkasse u ulici Zmaja od Bosne, u opštini Novo Sarajevo.
Uz prijetnju pištoljem razbojnici su otuđili određenu sumu novca, a zatim se udaljili u nepoznatom pravcu, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova KS, a prenosi sarajevo-x.com.
O pljački je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu.
Uviđaj su obavili službenici policije MUP Kantona Sarajevo, koji nastavljaju rad na rasvjetljavanju navedenog krivičnog djela, identifikaciji i pronalasku izvršilaca.
Ovo je treća pljačka banaka u posljednjih sedam dana. Na Ciglanama je 14. maja opljačkana poslovnica Intesa Sanpaolo banke, a na Dobrinji 17. maja poslovnica Raiffeisen banke.