BIJELJINA - Akcija "Fest", koja se od jutros sprovodi u Bijeljini, rezultirala je hapšenjem sedam osumnjičenih koji se dovode u vezu sa izvršenjem krivičnih djela iz oblasti zloupotrebe droga, potvrđeno je "Nezavisnim novinama".
"Slobode su lišeni M.A, S.B, Č.M, S.G, P.M, P.P. i M.M, svi iz Bijeljine", saopštila je Aleksandra Simojlović, portparol CJB Bijeljina.
Pripadnici Centra javne bezbjednosti Bijeljina, prilikom sprovođenja ove akcije, pronašli su i privremeno oduzeli oko pola kilograma droge namijenjene za uličnu prodaju.
"Oduzeta je opojna droga marihuana i heroin, te manja količina opojne droge hašiš, ekstazi, spid i medicinske droge", saopšteno je iz CJB Bijeljina.
U toku je kriminalistička obrada nad uhapšenima, u cilju dokumentovanja krivičnih djela "Neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga" i "Omogućavanje uživanja opojnih droga".
Akcija se sprovodi u saradnji sa Okružnim tužilaštvom, a po naredbi Osnovnog suda u Bijeljini.