SARAJEVO - Pripadnici Granične policije BiH počeli su jutros međunarodnu akciju "Kašmir" u kojoj je lišeno slobode 17 lica, a u toku su pretresi na 14 lokacija na području Bijeljine, Zvornika, Pala i Velike Kladuše.
Akcija se izvodi po naredbi Suda BiH zbog osnovane sumnje da je počinjeno krivično djelo organizovani kriminal u vezi sa krijumčarenjem lica, saopšteno je iz Granične policije BiH.
U akciji, koja je počela u 6.00 časova, učestvuju i pripadnici MUP-a Slovenije.
Podršku u pretresu objekata, koji je u toku, pružaju i pripadnici MUP-a Unsko-sanskog kantona.