TREBINJE - Šest osoba je povrijeđeno kada se kombi vozilo puno putnika, vlasništvo Autoprevoznog preduzeća "18. oktobar" iz Nikšića, u nedjelju prevrnulo u blizini graničnog prelaza Klobuk, između BiH i Crne Gore.
Nezvanično smo saznali da je samo jedna osoba zadobila teže tjelesne povrede, dok su ostali samo ugruvani.
Potpunije informacije su izostale, jer u trebinjskoj Opštoj bolnici niko nije želio da potvrdi zdravstveno stanje stradalih putnika, s obzirom na to da su ljekari bili zauzeti njihovim pregledima. Istovremeno, telefon portparola bolnice, dr Biljane Bogdanović, javljao je da je nedostupna.
Do nezgode je došlo tokom vanredne vožnje, kada su se putnici u kombiju kretali ka Popovom polju, nadomak Trebinja, idući na sahranu izvjesnom Pjaniću, koji je živio u Nikšiću, a sahranjen je u jednom od popovopoljskih sela.
"Uopšte se nismo kretali velikom brzinom, kada se kombi odjednom nagnuo i osjeto se veliki tresak, tako da niko ne zna šta se desilo, pa ni ja, iako sam sjedila naprijed. Nakon svega sam bila u polusvjesnom stanju, iako se sada osjećam dobro, mada sam ugruvana", kaže jedna od putnica, Ljubinka Kilibarda.
Zdravko Paranos, komandir Vatrogasne jedinice Lastva, koja na ovom putnom pravcu često interveniše, upravo zbog sličnih nezgoda, kaže da je ovo jedanaesti ili dvanaesti slučaj prevrtanja vozila na potezu od graničnog prelaza do mjesta Lastva. Do sada su se, međutim, kako kaže Paranos, prevrtali uglavnom šleperi i kamioni, te da je i put na ovom potezu nezgodan, jer ima nekoliko krivina i uvijek je na ovom terenu jak vjetar.
"Samo u posljednja nepuna tri mjeseca na istom ovom mjestu prevrnula su se tri vozila i svaki put smo mi intervenisali, kao i ovaj put kada smo našim vozilom i sajlom ispravili i izvukli kombi i pomogli ljudima koliko smo mogli", kaže kratko Pranos.
U kombiju je bilo sedamnaest putnika, od kojih su se neki, ubrzo nakon nezgode, vratili u Nikšić.