Hronika

Službenici MUP-a KS zaplijenili 11 kilograma marihuane

Službenici MUP-a KS zaplijenili 11 kilograma marihuane
Službenici MUP-a KS zaplijenili 11 kilograma marihuane
Fena

SARAJEVO - U opsežnoj akciji sprovedenoj 8. aprila u večernjim satima, na području opštine Ilidža, službenici Odjeljenja za borbu protiv zloupotreba opojnih droga Sektora kriminalističke policije Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo zaplijenili su 11 kilograma marihuane te priveli šest osoba, članova organizovane kriminalne grupe.

Kako je rečeno na vanrednoj konferenciji za medije u MUP-u KS-a, osim zaplijenjene droge u ovoj akciji je oduzeto i šest mobilnih telefona te oko 10.000 KM u različitim apoenima.

Policijski komesar Vahid Ćosić istaknuo je da je vrijednost 11 kilograma marihuane u maloprodaji oko 150.000 KM.

"Najvažnije je da droga nije stigla na ulice i do krajnjih konzumenata. U akciji su uhapšene četiri osobe, dok je jedna u bjekstvu i za njom se intenzivno traga, a jedna je puštena. Sve osobe, osim jedne, nisu s područja Kantona Sarajevo i one su radile u lancu dopreme opojne droge u Kanton Sarajevo" kazao je on.

Portparol MUP-a KS Irfan Nefić potvrdio je da su tokom akcije pretresene osobe i vozila koja su koristili, kao i da će uhapšene osobe uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu biti predate u nadležnost Kantonalnog tužilaštva Sarajevo.

Zbog neovlaštene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga uhapšeni su N.N., rođen 1989.  u Trebinju, G.J. rođen 1964. u Metkoviću, I.A. rođen 1985. u Bileći i S.J. rođen 1987. u Sarajevu.

Nakon saslušanja, po nalogu tužioca, A.F. rođena 1960. u Slapu, otpuštena je iz službenih prostorija, dok se za A.S., rođenim 1994. u Slapu intenzivno traga.

Za ovo krivično djelo predviđena je kazna od jedne do deset godina zatvora.

Najčitanije