Hronika

Smrt zbog brze vožnje

Sanja ČAKAREVIĆ

DOBOJ - Zora Trifković (34) iz Donjeg Pridjela i Rajko Filipović (48) iz Kostajnice poginuli su juče ujutro na magistralnom putu Doboj - Šešlije, u prigradskom naselju Bare.

Prema informacijama iz policije, nesreća se dogodila kada je Filipović usljed neprilagođene brzine izgubio kontrolu nad ford eskortom, koji je sletio s kolovoza, prevrnuo se na krov i zaustavio na putu u blizini rijeke Bosne.

"Dežurni tužilac Okružnog tužilaštva Doboj nije izlazio na lice mjesta, ali je naložio da se izvrši uviđaj, da se od vozača uzme uzorak krvi za analizu i da se izvrši vanredni tehnički pregled vozila", izjavio je Borko Kuzmić, zamjenik komandira Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Doboj.

Mještani naselja Bare čije su kuće u blizini mjesta nesreće kažu da su oko ponoći čuli udarac, ali da nisu pomislili da je riječ o nesreći.

"Supruga je oko ponoći čula struganje po cesti, a zatim i tup udarac, nije čula neku lupnjavu, nismo tome pridavali nikakvu pažnju. Ja nisam ni ustao, već sam bio u krevetu. U šest sati sam vidio policiju i pogrebna kola", rekao je mještanin Drago Mišković.

Prilikom izvlačenja tijela s mjesta nesreće, kažu očevici, prizor je bio stravičan jer su tijela stradalih već bila ukočena.

"Žena je gornjim dijelom tijela ispala kroz šiber, kako su auto prevrtali pola tijela je bilo van. Njegova noga je bila na šoferšajbni, valjda od jake inercije. Kada su ih donijeli na nosila učinilo mi se, pomislila sam da je čovjek živ. Međutim, nije bio, ruka mu je bila ukočena", kazao je jedan od očevidaca.

Saobraćajne nesreće na ovoj dionici puta M17 koji prolazi kroz naselje Bare su česte, kažu mještani, iako postoji znak za ograničenje brzine.

"Zbog brze vožnje ovdje se često dešavaju nesreće. Ograničenje je 50 kilometara na čas, ali vozi se brzo iako je stalno policija prisutna na tom dijelu puta", rekao je Đorđe Jovanović.

Najčitanije