Hronika

Španci opljačkani u centru Sarajeva

Španci opljačkani u centru Sarajeva
Španci opljačkani u centru Sarajeva
N.N. Foto: Ilustracija

SARAJEVO - Dva državljana Španije prijavila su sarajevskoj policiji razbojništvo u kojem su im nepoznate osobe u centru Sarajeva, otuđile novčanike s novcem i dokumentima.

Kako se navodi u policijskom izvještaju MUP-a KS, u službene prostorije Policijske uprave došli su Španci G. S. D. O. J. i M. R. S. i prijavili da su ih tri osobe napale i opljačkale u subotu oko 22 sata u ulici Očaktanum u opštini Stari Grad.

Nepoznati razbojnici su im uz prijetnju pištoljem ukrali novčanike, te odmah pobjegli.

O ovom događaju je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, a policijski službenici rade na rasvjetljavanju navedenog krivičnog djela, identifikaciji i pronalasku izvršilaca.

Najčitanije