VELIKA KLADUŠA - Merima Kurtić (38) teško je povrijeđena, dok je njenih petoro djece zadobilo lakše povrede u požaru koji je izbio u njihovoj kući u Todorovskoj Slapnici kod Velike Kladuše.
"Merima Kurtić je zadobila opekotine drugog stepena na 40 posto površine tijela i još je u životnoj opasnosti", rekao je prim. dr Nedim Solaković, liječnik na Odjelu hirurgije u Kantonalnoj bolnici "Dr Irfan Ljubijankić" u Bihaću.
Djeca, od kojih najstarije ima 11 godina, a najmlađe tri mjeseca, lakše su povrijeđena, s manjim opekotinama i van su životne opasnosti.
Pretpostavlja se da je uzrok požara eksplozija plinske boce. Više o uzrocima požara znaće se nakon uviđaja, koji provode pripadnici Kriminalističke policije Druge policijske uprave Cazin.
Otac Bećir Kurtić, u trenutku nesreće, bio je van kuće.