Hronika

Sudar dvije cisterne, nafta se izlijeva u jezero kod Konjica

Sudar dvije cisterne, nafta se izlijeva u jezero kod Konjica
Foto: Dražan Oskar Pozderović/Arhiva | Sudar dvije cisterne, nafta se izlijeva u jezero kod Konjica
N.N.

Dvije cisterne sudarile su se kod tunela Čelebići na magistralnom putu M-17 Jablanica - Konjic, zbog čega se saobraćaj odvija naizmjenično, jednom trakom, te se stvaraju ogromne kolone na ovoj saobraćajnici.

Iz MUP-a HNK za Klix su rekli da je nesreća u kojoj su učestvovale dvije cisterne prijavljena u 14:15 sati, te su policijski službenici odmah izašli na teren i rade uviđaj.

"Prema prvim informacijama nema povrijeđenih osoba, ali se nafta izlijeva u jezero i saobraćaj se odvija naizmjenično jednom trakom", kazano je za Klix.ba iz MUP-a HNK.

Više detalja o uzroku nesreće i posljedicama izlijevanja nafte u jezero biće poznato nakon uviđaja koji rade policijski službenici.

 

Najčitanije