Hronika

Suvara u ekstradicionom pritvoru

Suvara u ekstradicionom pritvoru
Suvara u ekstradicionom pritvoru
D. Sladojević

NOVI SAD - Odlukom Višeg suda u Novom Sadu Goranu Suvari, koji je u RS optužen za više krivičnih djela, ali i pravosnažno osuđen zbog oružja, određen je pritvor.

Da li će na kraju biti izručen ovdašnjim pravosudnim organima biće poznato nakon što se okončaju provjere ima li državljanstvo Srbije.

Izvori bliski policijskim agencijama istakli su da on najvjerovatnije nije državljanin Srbije, ali se ekstradicija, ipak, neće sprovesti ekspresno.

"Procedura je takva da, nakon hapšenja Suvare, koji je priveden u četvrtak u Novom Sadu, slijedi njegovo saslušanje, provjera identiteta, te provjera ima li državljanstvo Srbije", potvrdio je sagovornik "Nezavisnih".

U međuvremenu, kako ističe naš sagovornik, Ministarstvo pravde BiH dostavlja srbijanskom pravosuđu dokumentaciju po kojoj je Suvari u Banjaluci određen pritvor.

"Potom tamošnji sud odlučuje o ekstradiciji", pojašnjava naš izvor.

"Nezavisnim" je iz Policijske uprave Novi Sad potvrđeno da je Suvara uhapšen u četvrtak u ovom gradu, po osnovu Interpolove crvene potjernice.

Gojko Vasić, direktor Policije RS, izjavio je da je procedura u ovakvim situacijama poznata. Pojasnio je da ako osoba ima državljanstvo Srbije, mora biti puštena.

"Ako nema, isporučuje se državi koja ga potražuje, a BiH ga potražuje. Ekstradicioni sud lice može zadržati dok traje ta procedura, mjesec do dva. Zavisi koliko će trajati procedura Ministarstva pravde BiH, odnosno dostavljanje predmeta, a s obzirom na to da nema potrebe za prevođenjem dokumenata, može i brže", kazao je Vasić.

On je istakao da Policija RS nije mogla učestvovati u ovom hapšenju.

"Pomagali smo u smislu dostavljanja broja telefona koji može pomoći u lociranju lica", rekao je Vasić.

 

Najčitanije