Hronika

Teslićanin provalio u dva lokala i auto-školu, nakon hapšenja prijetio policiji

Teslićanin provalio u dva lokala i auto-školu, nakon hapšenja prijetio policiji
Foto: Pixabay/Ilustracija | Teslićanin provalio u dva lokala i auto-školu, nakon hapšenja prijetio policiji

TESLIĆ – Teslićka policija sumnjiči starog policijskog znanca Eldina Horića (40) iz tog mjesta osumnjičenog da je provalio u dva lokala i prostorije auto-škole odakle je ukraden novac, a nakon hapšenja prijetio je policajcima.

Naime, službenici Policijske stanice Teslić su u nedjelju (9.novembra) uhapsili su E.H. zbog postojanja osnova sumnje da je izvršilo tri krivična djela teška krađa  na području Teslića i krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.

"Za E.H. postoji osnov sumnje da je u toku noći 8/09.11.  izvršilo provalu u dva ugostiteljska objekta i prostorije auto škole na području grada Teslića, gdje je iz istih otuđilo određenu količinu novca, nakon čega je tokom kriminalističe obrade u službenim prostorijama Policijske stanice Teslić upućivalo ozbiljne prijetnje po život i tijelo policijskim službenicima", piše u saoptenju dobojske policije.

Dodaju da su na osnovu Naredbe Osnovnog suda u Tesliću policijski službenici izvršili pretres objekta na području grada Teslića koje koristi E.H., prilikom čega su pronađeni predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa izvršenjem navedenih krivičnih djela.

Nakon dokumentovanja predmeta  lice inicijala E.H. će uz izvještaj o izvršenom krivičnom djelu biti predato u nadležnost Okružnog javnog tužilaštva Doboj.

 U pitanju je osoba koje je poznata policiji najčešće po izvršenju imovinskih krivičnih djela.

Najčitanije