BANJALUKA - Četrdesetosmogodišnji željezničar čiji su inicijali Ž.M. iz Banjaluke preminuo je sinoć u Kliničkom centru Banjaluka od teških povreda koje je zadobio prilikom radova na jednoj lokomotivi, rečeno je Srni u policiji Republike Srpske.
Ž.M. je sinoć oko 19.50 časova povrijeđen na željezničkoj stanici u Banjaluci i odmah je prevezen u Klinički centar gdje su doktori pokušavali da mu spasu život. Preminuo je oko 21.00 čas.
Uviđaj su izvršili pripadnici Centra javne bezbjednosti Banjaluka.
Srna nezvanično saznaje da je riječ o Željku Markoviću iz Banjaluke.
"Jedan radnik banjalučke ZOP sekcije za održavanje pruga povrijeđen je kada je vozilo za popravku iskočilo iz šina i prignječilo ga", objavila je sinoć Agencija Srna pozivajući se na saznanja iz u preduzeća "Željeznice Republike Srpske".
Tehničko vozilo za popravku šina "Rema" angažovano je nakon što je na pružnom pravcu Banjaluka - Vrbanja došlo do deformacije kolosijeka, najvjerovatnije zbog visoke temperature.
Željeznički saobraćaj na relaciji Banjaluka - Doboj i u obrnutom pravcu juče je od poslijepodnevnih časova bio otežan.