Hronika

Trojac iz BiH uhapšen nakon što su opljačkali njemačkog penzionera

Trojac iz BiH uhapšen nakon što su opljačkali njemačkog penzionera
Foto: Bundespolizei | Ilustracija

KARLSRUE – Pripadnici njemačke policije uhapsili su juče tri državljanina Bosne i Hercegovine nakon što su krajnje drsko opljačkali 75-godišnjeg njemačkog penzionera.

Kako prenose njemački mediji, juče ujutro dogodila se "posebno drska" krađa na željezničkoj stanici Durlah, u predgrađu Karlsruea, kada su trojica muškaraca starosti 16, 21 i 33 godine, svi iz Bosne i Hercegovine, ukrali novčanik iz zadnjeg džepa 75-godišnjeg Nijemca. Zahvaljujući svjedoku koji je to sve vidio, policija je brzo alarmirana.

Kako stoji u policijskom saopštenju, sve se desilo u 11.30 časova, a počinioci su vjerovatno bili razočarani plijenom, jer se u novčaniku penzionera nalazilo svega 70 evra u gotovini. Policija je odmah pokrenula potjeru i uhvatila osumnjičene na području grada.

Federalna policija je nakon ovoga još jednom uputila apel građanima da bezbjedno čuvaju dragocjenosti, posebno na prometnim mjestima kao što su željezničke stanice.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.

Najčitanije