TUZLA - Učenik Behram-begove medrese iz Tuzle, petnaestogodišnji N.G, preminuo je u subotu oko 19 sati najvjerovatnije od meningokokne sepse, prenosi portal Klix.ba.
On se u petak javio ljekarima jer je imao određenih zdravstvenih problema. Ovaj portal nezvanično saznaje kako je N.G. pregledan, a potom smješten u Kliniku za infektivne bolesti. Nažalost u subotu oko 19 sati je izgubio posljednju životnu bitku.
Porodica iz tuzlanskog naselja Moluhe je u velikoj tuzi i bolu, dok su iznenadnom smrću šokirani njegovi školski drugari i učitelji.
Učenici koji su sa njim išli u razred, a koji su petak otišli svojim kućama, pozvani su da se hitno jave u odgovarajuću zdravstvenu ustanovu kako bi se preventivno pregledali i eventualno kako bi im se preporučila određena terapija.