DOBOJ - Pripadnici Centra javne bezbjednosti Doboj u ovom mjesecu su lišili slobode 46 vozača kod kojih je utvrđeno prisustvo alkohola u organizmu.
Uhapšeni tokom ove pojačane kontrole saobraćaja, usmjerene na kontrolu vozača koji upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola, zadržani su do otrežnjenja, izdat im je prekršajni nalog i izrečena mjera zabrane upravljanja motornim vozilom.
Ove aktivnosti provode se u skladu s Zakonom o prekršajima RS koji je stupio na snagu 26. jula 2014. godine.
Iz Centra javne bezbjednosti Doboj je saopšteno da će i u narednom periodu nastaviti s pojačanim aktivnostima usmjerenim na kontrolu vozača koji upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola, s obzirom da je na osnovu dosadašnjih analiza stanja bezbjednosti saobraćaja uočeno da je oko 60 posto osoba odgovornih za nastanak saobraćajne nezgode sa posljedicama po lica bilo pod dejstvom alkohola.