Hronika

U Gornjim Sđevićima uništena bomba, tromblon i mina

 U Gornjim Sđevićima uništena bomba, tromblon i mina
U Gornjim Sđevićima uništena bomba, tromblon i mina
Srna

SRBAC - Pripadnici Deminerskog tima Republičke uprave civilne zaštite danas su u srbačkom selu Gornji Srđevići uništili avio-bombu, zaostalu iz Drugog svjetskog rata, i jednu protivpješadijsku minu, a u Vlaknici tromblonsku minu.

Deminerski tim, koji je na poziv načelnika Opštinskog štaba Civilne zaštite Srbac Bore Vrsajkovića danas stigao u Srbac, primio je načelnik opštine Srbac Drago Ćirić.

"Služba Civilne zaštite Srbac, u saradnji sa građanima, i Policijske stanice Srbac tokom prošle godine otkrila je 28 neeksplodiranih minsko-eksplozivnih sredstava i, zahvaljujući dobroj saradnji sa Deminerskim timom, sva su bezbjedno ukljonjena i transportovana na lokacije predviđene za uništenje", rekao je Srni Vrsajković.

On je dodao da je za šest mjeseci ove godine bilo pet akcija na uništavanju desetak zaostalih minskoeksplozivnih sredstava - od ručnih bombi do protivpješadijskih mina.

Načelnik opštine danas je tokom prijema odao priznanje Deminerskom timu na brzim i hrabrim intervencijama.

Na području opštine Srbac, posebno u priobalnom pojasu pored Save, bila su registrovana 22 minska polja, koja su deminirana.

U posljeratnom periodu u ovoj opštini od zaostalih minskoeksplozivnih sredstava poginulo je pet lica, a posljednji slučaj desio se prije pet godina, kada je poginuo osmogodišnjak iz Bajinaca Simo Rakić, koji je pronašao ručnu bombu na pašnjaku i tokom igre je aktivirao.

Najčitanije