Hronika

U Kasindolskoj ulici na Ilidži pronađeni lobanja i kostur

U Kasindolskoj ulici na Ilidži pronađeni lobanja i kostur
U Kasindolskoj ulici na Ilidži pronađeni lobanja i kostur
Mirsada Lingo

SARAJEVO - Ljudska lobanja i kostur, pronađeni u protekla dva dana u Kasindolskoj ulici u općini Ilidža, najvjerovatnije, pripadaju osobi čiji je nestanak prijavljen u junu prošle godine, kazala je Jasmina Omićević, glasnogovornica Tužilaštva Kantona Sarajevo.

Ona je istaknula da je u neposrednj blizini skeleta nađena i lična karta, te da je dežurni tužilac naložio da medicinski sudski vještak izvrši obdukciju, nakon čega će biti urađena DNK analiza.

Irfan Nefić, portparol MUP-a Kantona Sarajevo, takođe o identitetu nije mogao govoriti dok ne bude izvršena obdukcija, DNK analiza i  ne bude obaviještena porodica.

Pripadnici MUP-a KS su u nedjelju oko 18.40 obaviješteni da je u dvorištu kuće u izgradnji, vlasništvo Dine Lokvančića iz Sarajeva, u Kasindolskoj ulici, pronađena ljudska lobanja.

Nezvanično saznajemo da je pretpostavka kako je riječ o prirodnoj smrti osobe čiji su ostaci pronađeni 

Lokvančić nije želio razgovarati s novinarima i fotoreporterima na licu mjesta, ali im je poručio, da kao daju novac, dobit će informacije "iz prve ruke". Nezvanično saznajemo da je pretpostavka kako je riječ o prirodnoj smrti osobe čiji su ostaci pronađeni, te da su psi lutalice raznijele kosti.

Na mjesto pronalaska  lobanje i drugih skeletnih ostataka pozvan je i sudski vještak medicinske struke, te predstavnik Instituta za nestale osobe BiH. Međutim, iz Instituta je potvrđeno da to nije njihova nadležnost jer lobanja nije iz perioda proteklog  rata u BiH.

Po nalogu kantonalnog tužioca lobanja i skeletni ostaci prevezeni su u prosekturu na gradsko groblje "Bare" gdje će biti urađena obdukcija i DNK analiza.

Vezane vijesti:

U Sarajevu pronađen obezglavljeni skelet

Najčitanije