Hronika

U Ribniku uhapšeno 5 lica, zaplijenjena droga

U Ribniku uhapšeno 5 lica, zaplijenjena droga
U Ribniku uhapšeno 5 lica, zaplijenjena droga
Srna

BANJALUKA - Policija Republike Srpske je rano jutros u Ribniku uspješno sprovela akciju zapljene oko 4,9 kilograma opojne droge hašiš, te uhapsila 5 lica, izjavio je Zoran Mandić, načelnik Uprave kriminalističke policije MUP-a Republike Srpske.

Mandić je na konferenciji za novinare u Banjaluci precizirao da su tri lica državljani Italije, jedan Dominikanske Republike i jedan državljanin BiH.

"U objektima i vozilu marke BMW pronađeno je ukupno 4.900 grama opojne droge hašiš", precizirao je Mandić, navodeći da je akcija sprovedena u saradnji sa Federalnom upravom policije, po naredbi Kantonalnog tužilaštva Sarajevo.

Prema njegovim riječima, u pretresima je pronađen određen broj naoružanja, municije i minsko-eksplozivnih sredstava.

Mandić je rekao da je Policija Republike Srpske juče uspješno sprovela akciju hapšenja dva lica u Bijeljini prilikom izvršenja krivičnog djela razbojništva u objekte benzinskih pumpi prodavnica i kladionica, dok se treće lice još nalazi u bjekstvu.

On je dodao da je lice koje se nalazi u bjekstvu od ranije poznato policiji, jer se dovodi u vezu sa izvršenjem dva krivična djela razbojništva na području Banjaluke.

Mandić je naveo i da je Policija Republike Srpske uspješno spriječila pokušaj izvršenja krivičnog dijela podmetanja eksploziva pod policijsko vozilo u Trebinju.

Najčitanije